Кредитні рейтинги АТ «ТАСКОМБАНК» підтверджено на рівні uaААA Кредитні рейтинги ТОВ «ГК «ЯРОВІТ» підтверджено на рівні uaBBB Кредитний рейтинг АТ «СГ «ТАС» (приватне) підтверджено на рівні uaAА Кредитний рейтинг АТ «Універсал Банк» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг АТ «БАНК «ГРАНТ» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «МІБ» підтверджено на рівні uaВВВ+ Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг Акціонерного банку «Південний» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «ПУМБ» підтверджено на рівні uaААА

Головна »  Аналітика »  Коментарі

Коментарі

16.11.2010

Регулювання ринку рейтингових послуг України

Для «Урядового кур’єра» коментує генеральний директор агентства «Кредит-Рейтинг» Станіслав Дубко.

Існування якої кількості уповноважених ДКЦПФР рейтингових агентств в Україні вважаєте доцільним? Чому?

Як міжнародні, так і національні ринки рейтингових послуг представлені невеликою кількістю гравців. Це обумовлено тим, що клієнтами рейтингових агентств є не всі економічно активні суб’єкти, а компанії-учасники фондового ринку, а також фінансові установи. Якщо на певному ринку закріпилися 2-3 авторитетних рейтингових агентства, які мають вагому ринкову репутацію, то новим гравцям ринку достатньо складно пробитися до кола визнаних ринком агентств. В США – країні з найбільш розвинутою рейтинговою культурою – певний час існували лише 4 гравці ринку рейтингових послуг. На світовій арені (кредитні рейтинги за міжнародною шкалою) до 80% ринку належить тільки 2 рейтинговим агентствам - Standard&Poor's и Moody's. У Євросоюзі у зв’язку з прийняттям Положення № 1060/2009 про рейтингові агентства в цьому році пройшла офіційна реєстрація рейтингових агентств, в ході якої було прийнято менш ніж 30 заяв від учасників ринку (тобто у середньому 1 агентство на 1 країну Євросоюзу). Враховуючи це, оптимальна кількість рейтингових агентств в Україні – 2-3 компанії.

Які шанси прийняття законопроекту «Про державне регулювання ринку рейтингових послуг»?

В цілому цей законопроект є важливим кроком до приведення правового поля України у відповідність до європейських нормативно-правових вимог з рейтингування з огляду на те, що найближчим часом визнаватися у більшості європейських країн будуть лише рейтинги, присвоєні згідно з процедурами та у відповідності до правил, прийнятими в ЄС. Законопроект запроваджує більш ефективний контроль над діяльністю рейтингових агентств, зокрема висуває жорсткіші вимоги щодо їх реєстрації, досвіду роботи, внутрішніх бізнес-процесів та кваліфікації фахівців. Але цей законопроект потребує додаткового опрацювання щодо форм використання кредитних рейтингів у регуляторних цілях в окремих сегментах фінансового ринку України, для забезпечення врахування кращого світового досвіду. Автор законопроекту, народний депутат від фракції ПР Олексій Плотніков, вже зазначив, що в цей законопроект будуть внесені зміни, які запропоновані учасниками фінансового ринку країни.

Станіслав Дубко
Генеральный директор агентства
джерело: Урядовий кур’єр

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук