Кредитный рейтинг ЧАО СТРАХОВАЯ КОМПАНИЯ «ИНТЕР-ПОЛИС» подтвержден на уровне uaA Кредитные рейтинги выпусков облигаций ООО «1 БЕЗОПАСНОЕ АГЕНТСТВО НЕОБХОДИМЫХ КРЕДИТОВ» подтверждены на уровне uaВВВ Кредитный рейтинг ПАО «МТБ БАНК» подтвержден на уровне uaАА+ Кредитные рейтинги выпусков облигаций ООО «ТК «Шувар» подтверждены на уровне uaВВВ Кредитный рейтинг АО «А-БАНК» подтвержден на уровне uaАА- Рейтинги надежности банковских депозитов обновлены Кредитный рейтинг выпуска облигаций ООО «СОКОВЫЙ ЗАВОД КОДЫМСКИЙ» подтвержден на уровне uaА Кредитный рейтинг выпуска облигаций ООО «Рынок сельскохозяйственной продукции «Шувар» подтвержден на уровне uaВВВ+ Кредитный рейтинг Кропивницкой городской территориальной общины подтвержден на уровне uaА Кредитный рейтинг АКБ «ИНДУСТРИАЛБАНК» подтвержден на уровне uaАА Кредитные рейтинги выпусков облигаций ООО «УЛФ-ФИНАНС» подтверждены на уровне uaА+

Главная »  Аналитика »  Аналитика

Аналитика

29.12.2006

КРЕДИТ-РЕЙТИНГ: Принципи визначення кредитних рейтингів для емітентів, випуски цільових облігацій яких віднесені до того чи іншого рівня кредитного рейтингу

Визначення кредитного рейтингу емітентів безпроцентних (цільових) облігацій передбачає дослідження зовнішнього середовища діяльності емітента, включаючи, зокрема, аналіз ринкового середовища, попиту, споживачів, конкурентів та внутрішнього середовища, що передбачає аналіз фінансово-господарської діяльності, ефективності управлінського та фінансового менеджменту, оцінку боргового навантаження, оцінку ризиків діяльності та здатності емітента їх мінімізувати, а також аналіз інвестиційно-будівельної діяльності емітента: досвід діяльності емітента або групи компаній у сфері реалізації будівельних проектів, можливість отримання емітентом фінансової та іншої підтримки з боку партнерів по холдингу або групи компаній, своєчасність та якість виконаних будівельних робіт.

Водночас, рівень кредитного рейтингу залежить від якості, однорідності та повноти інформації, що надана емітентом або є у розпорядженні рейтингового агентства.

На основі отриманих документів, аналітичною групою пропонується можливий рівень кредитного рейтингу, який надалі виноситься на рейтинговий комітет для обговорення та прийняття. Приймаючі рішення, рейтинговий комітет використовує не тільки інформацію, викладену в рейтинговому звіті, але й дані з інших джерел, а також порівняльну базу, напрацьовану в ході діяльності рейтингового агентства, яка враховує особливості випуску, обслуговування та погашення безпроцентних (цільових) облігацій.

Рівні рейтингів також можуть відрізнятися знаками «+» або «-», що позначають проміжну категорію рейтингу відносно основних категорій. 

Використовуючи напрацьовану базу даних та існуючу методологію, Рейтингове агентство узагальнило найтиповіші особливості емітентів безпроцентних (цільових) облігацій, які притаманні тому чи іншому рівню кредитного рейтингу.

 

 

Рейтинги спекулятивного рівня

 

Рівень кредитного рейтингу uaD-uaC

До цих рейтингів належать боргові зобов’язання, за якими очікується невиконання позичальником своїх зобов’язань у результаті проведення технічно-правових процедур (у випадку порушення справи про банкрутство, заборони на здійснення основної діяльності, очікуваної ліквідації позичальника, винесення судового рішення про накладення стягнення на майно чи в іншому аналогічному випадку).

Рейтинговим агентством до цього рейтингу не віднесено жодного емітента безпроцентних (цільових) облігацій.

Рівень кредитного рейтингу uaCC

До цього рівня відносяться боргові зобов'язання, які в умовах українського фінансового ринку передбачають високу вірогідність невиконання позичальником таких  зобов’язань.

Основні характеристики емітентів:

  • незначні обсяги здійснення фінансово-господарської діяльності або їх повна відсутність;
  • відсутність досвіду інвестиційно-будівельної діяльності;  
  • нетривалий термін існування (як правило, до 1 року);
  • відсутність пакета дозвільної документації, яка б дозволила емітенту почати будівництво;
  • відношення обсягу випуску облігацій перевищує валюту балансу в 20 і більше разів.

Знак у цій категорії ранжує рівень рейтингу залежно від повноти пакета наявної дозвільної документації.

Станом на 23.11.2006 р. Рейтинговим агентством до цього рівня віднесено 20 випусків, або 9% всіх рейтингів, визначених за безпроцентними (цільовими) облігаціями.

Рівень кредитного рейтингу uaCCC

До цього рівня належать боргові зобов'язання, за якими в умовах українського фінансового ринку існує можливість дефолту, але вчасне виконання боргових зобов'язань значною мірою залежить від сприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.

Основні характеристики емітентів:

  • незначні обсяги здійснення фінансово-господарської діяльності або їх повна відсутність;
  • відсутність досвіду інвестиційно-будівельної діяльності;  
  • нетривалий термін існування (від 1 року до 3 років);
  • наявність пакету дозвільної документації, яка дозволяє емітентові за умов отримання фінансування почати будівництво;
  • початок підготовчих робіт (улаштування огорожі, підготовка котловану, забивання паль, завезення будівельної техніки);
  • відношення обсягу випуску облігацій перевищує валюту балансу в 10-20 разів.

Знак у цій категорії ранжує рівень рейтингу залежно від фактичного обсягу виконання підготовчих робіт.

Станом на 23.11.2006 р. Рейтинговим агентством до цього рівня віднесено 80 випусків або 36% всіх рейтингів, визначених за безпроцентними (цільовими) облігаціями.

Рівень кредитного рейтингу uaB

До цього рівня належать боргові зобов'язання, за якими в умовах українського фінансового ринку існує більш висока вірогідність дефолт у, ніж у рейтингу  uaBB хоча в цьому випадку позичальник має спроможність його виконати в умовах українського фінансового ринку.

Основні характеристики емітентів:

  • відсутність досвіду інвестиційно-будівельної діяльності та ступінь будівельної готовності об’єкта, що фінансується за рахунок випуску облігацій сягає 30 - 50%;
  • існування досвіду інвестиційно-будівельної діяльності (принаймні реалізації одного проекту) та впровадження проекту, що фінансується за рахунок випуску облігацій, перебувають на стадії будівництва;  
  • термін існування від 3 року до 4 років;
  • відношення обсягу випуску облігацій перевищує валюту балансу у 2-10 разів.

Знак у зазначеній категорії ранжує рівень рейтингу залежно від фактичного обсягу виконання загальнобудівельних робіт. Крім того, на знак може вплинути успішність фінансово-господарської діяльності емітента і наявність іншого виду діяльності, що може слугувати додатковим джерелом фінансування поточного будівельного проекту (до моменту випуску облігацій).

Станом на 23.11.2006 р. Рейтинговим агентством до цього рівня віднесено 75 випусків, або 34% всіх рейтингів, визначених за безпроцентними (цільовими) облігаціями.

Рівень кредитного рейтингу uaBB

До цього рейтингу належать боргові зобов'язання, які найменшою мірою підпадають під вплив невиконання своїх зобов’язань серед рейтингів спекулятивного рівня.

Основні характеристики емітентів:

  • існування досвіду інвестиційно-будівельної діяльності (принаймні реалізації більше одного проекту) та впровадження проекту, що фінансується за рахунок випуску облігацій, на стадії будівництва;
  • термін існування від 5 років;
  • відношення обсягу випуску облігацій перевищує валюту балансу у 2 рази;
  • є однією з провідних компаній-забудовників регіону;
  • належність емітента до потужної групи або холдингу, коли він виступає лише як номінальний землекористувач на якого оформлена уся дозвільна документація;
  • наявність потужностей, що дозволяють обслуговувати будівельний, проектний процес частково.

Знак у цій категорії ранжує рівень рейтингу залежно від успішності роботи емітента в будівельній сфері, а також фактичного стану на об‘єкті забудови, під який планується залучити кошти від розміщення облігацій.

Станом на 23.11.2006 р. Рейтинговим агентством до цього рівня віднесено 34 випуски або 15% всіх рейтингів, визначених за безпроцентними (цільовими) облігаціями.

Усі зазначені кредитні рейтинги належать до спекулятивного рівня шкали. Влітку поточного року було введено додаткові характеристики кредитних рейтингів спекулятивного рівня шкали, які також характеризують можливий максимальний термін затримки виконання зобов‘язань у зв‘язку з перенесенням строку реалізації будівельного проекту.

Кредитні рейтинги категорії uaBB передбачають, що у випадку затримки реалізації будівельного проекту, під який випущені емітентом цільові облігації, існує можливість їхнього повного погашення протягом наступних 6 місяців після кінцевого терміну, зафіксованого у випуску.

Кредитні рейтинги категорії uaB передбачають, що у випадку затримки реалізації будівельного проекту, під який випущені емітентом цільові облігації, існує можливість їхнього повного погашення протягом наступних 12 місяців після кінцевого терміну, зафіксованого у випуску.

Кредитні рейтинги категорії uaCCC, uaCC, uaC передбачають, що у випадку затримки реалізації будівельного проекту, під який випущені емітентом цільові облігації, відстрочка їх повного погашення може перевищити 12 місяців після кінцевого терміну, зафіксованого у випуску.

 

Рейтинги інвестиційного рівня

 

Рівень кредитного рейтингу uaBBB

До цього рейтингу відносяться боргові зобов'язання, які відображують достатню спроможність позичальника вчасно та повністю виконати в умовах українського фінансового ринку це боргове зобов'язання.

Основні характеристики емітентів:

  • існування вагомого досвіду інвестиційно-будівельної діяльності, зокрема, з реалізації масштабних проектів;
  • своєчасність реалізації будівельних проектів;
  • термін існування, як правило, від 5 років;
  • обсяг випуску облігацій дорівнює або менший за валюту балансу;
  • належність емітента до потужної групи або холдингу коли він виступає лише як номінальний землекористувач, на якого оформлена уся дозвільна документація (це зменшує вплив таких факторів як малий досвід діяльності, низький рівень забезпечення власним капіталом тощо);
  • наявність у власності емітента виробничих потужностей та структурних підрозділів, які дозволяють обслуговувати будівельний процес практично на всіх його стадіях, а також частково забезпечувати будівництво матеріалами власного виробництва; 
  • є однією з провідних компаній-забудовників регіону.

Станом на 23.11.2006 р. Рейтинговим агентством до цього рівня віднесено 14 випусків, або 6% всіх рейтингів, визначених за безпроцентними (цільовими) облігаціями.

Рівень кредитного рейтингу uaA-uaAAA

До цих рівнів відносяться боргові зобов'язання, які відображують високу (uaA), дуже високу (uaAA) та виняткову спроможність (uaAAA) позичальника вчасно та повністю виконати в умовах українського фінансового ринку це боргове зобов'язання.

На сьогодніь рейтинговим агентством до цього рейтингу не віднесено жодного емітента безпроцентних (цільових) облігацій через високі системні ризики у сфері житлового будівництва.

Слід зазначити, що кредитний рейтинг не є статичною величиною і має довгостроковий характер визначення, який враховує можливі майбутні зміни в діяльності емітента та реалізації будівельних проектів, під які планується випуск цільових безпроцентних облігацій.

У ході проведення процедури моніторингу кредитного рейтингу боргового зобов‘язання за цільовими облігаціями може відбуватися його зміна. Це пов‘язано, насамперед, з виконанням графіка будівельних робіт на об‘єкті, під який залучаються кошти від цільових облігацій, або з набуттям досвіду введення в експлуатацію іншого непрорейтингованого об‘єкта.


Кулик Андрій,
начальник відділу моніторингу рейтингів,
Задесенець Дмитро,
начальник відділу рейтингів нафтогазового, сільськогосподарського та будівельного секторів

МОНИТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 лет

Архив

Поиск рейтинга

Form

расширенный поиск

развернуть

свернуть