Кредитний рейтинг Вінницької міської територіальної громади підтверджено на рівні uaАА- Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг АТ «ОТП Банк» підтверджено на рівні uaAАА Кредитний рейтинг АТ «УКРАЇНСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ» підтверджено на рівні uaА+ Кредитні рейтинги міста Миколаїв підтверджено на рівні uaBBB+ Кредитний рейтинг Кам’янської міської територіальної громади підтверджено на рівні uaА- Кредитний рейтинг облігацій ПП «СуПрім Спайсез» підтверджено на рівні uaА+ Кредитний рейтинг міста Запоріжжя підтверджено на рівні uaАА-

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

22.05.2008

Системна криза вітчизняній економіці не загрожує, хоча і спостерігається погіршення низки базових показників

Рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" вважає, що погіршення низки базових економічних показників, зокрема погіршення ліквідності банківської системи та уповільнення темпів розвитку окремих галузей, не є свідченням початку глибокої системної кризи в країні. Зазначені явища поки що не набули системного та незворотного характеру.

Постійний моніторинг кредитоспроможності емітентів та їх боргових зобов`язань, який здійснює агентство, свідчить, що загальна питома вага кредитних рейтингів інвестиційного рівня залишається практично незмінною (36,1% від загальної кількості на початок поточного року та 36,8% станом на 01.05.2008 р.). В той же час, протягом січня-квітня 2008 р. агентство понизило 8 і підвищило 23 кредитні рейтинги (для порівняння: у ІІ півріччі 2007 р. відбулося 3 пониження і 63 підвищення рейтингів). За словами генерального директора агентства "Кредит-Рейтинг" Станіслава Дубка, зазначені зміни підтверджують тезу про певне погіршення стану економіки, але не свідчать про глобальні кризові явища.

Разом з тим, агентство відзначає наявність підвищеної загрози для тих підприємств та фінансових установ, стратегія розвитку яких рунтувалося на залученні значних ресурсів шляхом отримання кредитів та емісії цінних паперів. Зростання ставок за кредитними ресурсами змушує значну частину інвесторів ініціювати дострокове вилучення коштів з тих фінансових проектів, доходність яких на сьогоднішній день є нижчою за ринкову. Ті з емітентів, які в цих умовах змушені йти на підвищення ставок, але при цьому не готові або не мають бажання сплачувати всю суму, зменшують власний грошовий потік. Тому, будь-який з можливих варіантів (або сплата оферти, або збільшення відсоткової ставки) ставить під загрозу реалізацію планів подальшого розвитку емітента і, відповідно, може негативно позначитися на його надійності.

У І кварталі 2008 р. до оферти (достроковому викупу) було пред`явлено облігацій на суму близько 1,5 млрд. грн. За даними рейтингового агентства, у ІІ кварталі 2008 р. можливість дострокового викупу передбачено за 33 серіями облігацій на загальну суму 1,1 млрд. грн., у ІІІ кварталі за 35 серіями облігацій на загальну суму 0,9 млрд. грн. Рейтинги більшості підприємств, в проспектах яких передбачено дострокову оферту, знаходяться в категоріях uaВВВ (найнижча інвестиційна) - 53%, та uaВВ (найвища спекулятивна) - 21%.

Григорій ПЕРЕРВА
Заступник генерального директора
з дослідження та розвитку

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук