Кредитний рейтинг АТ «ІНГ Банк Україна» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг ПрАТ СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ІНТЕР-ПОЛІС» підтверджено на рівні uaA Кредитні рейтинги АТ «ТАСКОМБАНК» підтверджено на рівні uaААA Кредитні рейтинги ТОВ «ГК «ЯРОВІТ» підтверджено на рівні uaBBB Кредитний рейтинг АТ «СГ «ТАС» (приватне) підтверджено на рівні uaAА Кредитний рейтинг АТ «Універсал Банк» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг АТ «БАНК «ГРАНТ» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «МІБ» підтверджено на рівні uaВВВ+ Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг Акціонерного банку «Південний» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «ПУМБ» підтверджено на рівні uaААА

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

28.07.2008

Розвиток будівельного сектора у I півріччі 2008 р.: апетити зростають, рейтинги знижуються

У січні-червні поточного року рейтинговим агентством "Кредит-Рейтинг" у будівельному секторі було визначено 58  кредитних рейтингів емісіям облігацій на загальну суму 10,2  млрд. грн., що більше ніж у два рази перевищує обсяг випусків облігацій будівельних компаній у I півріччі 2007 р.

Надійність нових емісій, за оцінками рейтингового агентства, трохи вища порівняно з І півріччям 2007  р. За підсумками січня-червня 2008  р. 19% від загальної кількості визначених рейтингів перебуває в інвестиційній категорії, в аналогічному періоді минулого року цей показник складав 14%. Незначне підвищення якості випусків пояснюється появою серед емітентів таких інвесторів як ТОВ "Круг-будінвест", Торговельно-промислова транснаціональна корпорація "Кераміст", Корпорація "Золоті Ворота" та інших. Повторно на ринок запозичень вийшли такі великі забудовники як ТОВ "Екско Плюс", ТОВ "Інтегра-холдинг", ЗАТ "Планета-буд".

Разом з тим, частка інвестиційних рейтингів у будівельному секторі є найнижчою порівняно з іншими галузями економіки, і загальна тенденція до зниження раніше визначених кредитних рейтингів свідчить, що продовжується погіршення надійності боргових зобов`язань будівельних компаній. Так, у будівельному секторі у I півріччі 2008  р. було знижено 9 кредитних рейтингів, 6 прогнозів змінено зі "стабільного" на "негативний" і жодного на "позитивний". У січнічервні 2007  р. ці показники були значно кращі: не було знижень рівнів кредитних рейтингів і не було встановлено жодного "негативного" прогнозу.

Головна причина змін у поточному році затримка з термінами введення об`єктів нерухомості в експлуатацію і, відповідно, вірогідність невчасного виконання зобов`язань, взятих на себе емітентами облігацій. Як зазначає заступник генерального директора рейтингового агентства "Кредит-Рейтинг" Григорій  Перерва, у І півріччі 2008  р. до 70% емітентів цільових облігацій, які мають кредитні рейтинги, переглянули графіки будівництва.

Тенденції, що склалися, підтверджують попередні прогнози агентства про можливе погіршення ситуації у будівельній сфері. На сьогодні рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" проводить поглиблений аналіз ситуації у будівельному секторі, взаємозв`язків з подіями в інших галузях економіки, а також їх наслідків на середньостроковий період.

Для отримання докладнішої інформації:
Департамент інформації та комунікації, Марина Проценко, тел.: (044) 490-25-50
MProtsenko@credit-rating.com.ua
Заступник генерального директора з розвитку, Григорій Перерва, тел.: (044) 490-25-50
GPererva@credit-rating.com.ua

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук