Кредитний рейтинг АТ «ІНГ Банк Україна» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг ПрАТ СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ІНТЕР-ПОЛІС» підтверджено на рівні uaA Кредитні рейтинги АТ «ТАСКОМБАНК» підтверджено на рівні uaААA Кредитні рейтинги ТОВ «ГК «ЯРОВІТ» підтверджено на рівні uaBBB Кредитний рейтинг АТ «СГ «ТАС» (приватне) підтверджено на рівні uaAА Кредитний рейтинг АТ «Універсал Банк» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг АТ «БАНК «ГРАНТ» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «МІБ» підтверджено на рівні uaВВВ+ Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг Акціонерного банку «Південний» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «ПУМБ» підтверджено на рівні uaААА

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

27.08.2008

Нова програма реформування ЖКГ може дати ефект лише у далекій перспективі

Рейтингове агентство "Кредит-рейтинг" вважає, що у разі прийняття програми реформування житлово-комунального господарства України до 2012 року, проект якої було представлено в липні 2008 року, ефект від її реалізації можна очікувати лише у далекій перспективі. У найближчій перспективі програма реформування ЖКГ не створить умов для поліпшення фінансово-економічного стану галузі і оновлення основних фондів житлово-комунальної інфраструктури.

На думку старшого фінансового аналітика відділу муніципальних рейтингів агентства "Кредит-рейтинг" Олега Луценка, розробка програми реформування ЖКГ не в останню чергу пов`язана зі збільшенням обсягу кредитів, що залучаються комунальними підприємствами на оновлення і розвиток житлово-комунального господарства, і, відповідно, зростанням консолідованого боргу муніципалітетів. Зазначений проект передбачає зміни як в інституційному забезпеченні функціонування інфраструктури галузі, так і в перегляді підходів до фінансування проектів оновлення житлового фонду і комунальної інфраструктури.

Одним з основних механізмів фінансування оновлення основних фондів галузі, відповідно до програми, буде здешевлення кредитів, що залучаються на інвестиційні проекти розвитку житлово-комунального господарства (на ці цілі планується направити близько 40% від суми бюджетних коштів, передбачених на фінансування програми). Решту коштів буде вкладено в реалізацію пілотних проектів у сфері оновлення житлового фонду і комунального господарства. Крім того, згідно з проектом програми, умовами отримання дешевих позикових ресурсів є відсутність заборгованості комунальних підприємств із заробітної плати і наявність достатнього обсягу оборотних коштів для забезпечення поточної діяльності. Проте, відсутність механізму розрахунку достатнього обсягу оборотних коштів створює нечіткість у підходах до надання бюджетної підтримки підприємствам галузі.

Поліпшення фінансово-економічного стану підприємств планується здійснити шляхом своєчасного перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги, чому повинно сприяти створення Національної регулювальної комісії на монопольних ринках комунальних послуг. Проектом програми передбачено створення такого органу влади, але це станеться після розробки змін до Конституції України у 2009 році і прийняття низки інших нормативно-правових актів, що ставить реалізацію програми в залежність від графіку роботи парламенту.

Для отримання докладнішої інформації:
Департамент інформації та комунікацій, Марина Проценко, тел.: (044) 490-25-50
MProtsenko@credit-rating.com.ua
Профільний аналітичний відділ, Олена Самойлова, тел.: (044) 490-25-50
ОSamoylova@credit-rating.com.ua

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук