Кредитний рейтинг Вінницької міської територіальної громади підтверджено на рівні uaАА- Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг АТ «ОТП Банк» підтверджено на рівні uaAАА Кредитний рейтинг АТ «УКРАЇНСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ» підтверджено на рівні uaА+ Кредитні рейтинги міста Миколаїв підтверджено на рівні uaBBB+ Кредитний рейтинг Кам’янської міської територіальної громади підтверджено на рівні uaА- Кредитний рейтинг облігацій ПП «СуПрім Спайсез» підтверджено на рівні uaА+ Кредитний рейтинг міста Запоріжжя підтверджено на рівні uaАА-

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

17.11.2009

Заходи, що вживає НБУ, поки не вирішують завдань виведення економіки з кризи

Агентство «Кредит-Рейтинг» вважає, що Постанова НБУ №650 від 03.11.2009 р. «Про стимулювання кредитування економіки України» не вирішить завдання виведення економіки з кризи, оскільки спрямована не на забезпечення банків ресурсами, а на зниження вимог до надійності фінансових установ шляхом лібералізації процедур резервування й розрахунку економічних нормативів.

У Постанові пропонується враховувати майнові права на недобудовану нерухомість як заставу за кредитами, виданими більше 2 років тому. Наразі незавершені будівельні проекти, від початку реалізації яких пройшло більше 2 років, у більшості випадків перебувають у замороженому стані, і реалізувати таку заставу практично неможливо. Таким чином, зниження вимог до якості заставного забезпечення тільки приховає існуючі проблеми банків і зробить менш прогнозованою зміну їхнього фінансового стану у зв'язку з ризиком різкого зменшення регулятивного капіталу при списанні сум заборгованості за безнадійними кредитами.

Крім того, документ дозволяє банкам при розрахунку резервів враховувати 100% вартості безвідкличних банківських гарантій незалежно від класу кредитних операцій. При цьому зберігається існуючий підхід, відповідно до якого під час розрахунку беруться до уваги тільки гарантії банків, що одержали кредитний рейтинг інвестиційного рівня за міжнародною рейтинговою шкалою. На думку агентства, для забезпечення оцінки надійності гарантій, що надані резидентами, доцільно доповнити зазначену регуляторну норму можливістю використати кредитні рейтинги, що визначені за Національною рейтинговою шкалою, затвердженою відповідною Постановою Кабінету Міністрів України.

Агентство «Кредит-Рейтинг» зазначає, що фінансовий стан банків також впливає на економіку України. Тому для виведення економіки з кризи політика банків має бути спрямована не на приховання проблем, а на їхнє усунення, у тому числі й на роботу з проблемною заборгованістю, і ця Постанова вчасно акцентує увагу на необхідності посилення законодавства в частині захисту прав кредиторів. Удосконалювання нормативної бази в цьому напряму, безумовно, знизить ризики банків як за наявної заборгованості, так і за знову видаваними кредитами.

Але, незважаючи на це, банки й самі повинні працювати над мінімізацією своїх ризиків: у період кризи необхідно ще більш ретельно підходити до вибору клієнтів для операцій кредитування, у тому числі використовуючи під час прийняття рішень кредитні рейтинги підприємств-позичальників за Національною рейтинговою шкалою.

Для одержання детальнішої інформації:
Департамент розвитку методології та перспективних досліджень, Діляра Мустафаєва,
тел. (044) 490-25-50

DMustafaeva@credit-rating.com.ua

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук