Хитка рівновага: економіка України в березні
Сьогодні агентство «Кредит-Рейтинг» опублікувало щомісячний огляд економічного розвитку України. В огляді дана оцінка стану реального та фінансових секторів економіки, платіжного балансу, валютного і фондових ринків, бюджетної сфери та державної боргової політики, фондового ринку та інфляційних процесів.
Агентство звертає увагу на збільшення економічної активності в березні в промисловій сфері за рахунок підприємств ГМК, машинобудування та хімічної промисловості (індекс промислового виробництва за березень склав 116%). Зростання обсягів виробництва агропромислового комплексу оцінюється агентством як помірне. Економічна активність підприємств будівельної сфери та торгівлі не перевищує рівень минулого року і обмежується слабким зростанням платоспроможного попиту, відсутністю істотного притоку інвестицій.
Пожвавлення роботи експортно-орієнтованих підприємств, збільшення інвестиційної активності нерезидентів у зв'язку із стабілізацією політичної ситуації й визначеність в розподілі владних повноважень дозволили сформувати позитивне сальдо платіжного балансу обсягом 1,0 млрд. дол. США. Приток фінансових ресурсів вплинув на домінування валютної пропозиції на валютному ринку, що дозволило Нацбанку збільшити золотовалютні запаси при збереженні курсу гривни.
У банківській системі агентство звертає увагу на зростання ліквідності, що обумовлено збільшенням ресурсної бази за умов низької кредитної активності. Банківський сектор досить обережно відноситься до відновлення кредитування, враховуючи невисоку кредитну якість більшості позичальників. Також агентство звертає увагу, що ресурсна база банківського сектору переважно сформована короткостроковими ресурсами, що не дозволяє в достатній мірі відновити кредитування. У березні продовжилася тенденція заміщення довгострокових ресурсів короткостроковими, що може негативно вплинути на стійкість банківської системи в майбутньому в тому випадку, якщо регулятор не посилить норму резервування за короткостроковими запозиченнями банків на зовнішніх ринках.
Агентство також звертає увагу, що I квартал був досить складним з
точки зору наповнення Держбюджету, низький рівень залишків на казначейському рахунку
призводив до порушення термінів фінансування платіжних доручень фінансових органів.
Труднощі з наповненням прибуткової частини зумовили збільшення дефіциту до
5,5млрд. грн. (за аналогічний період минулого року – профіцит 0,5млрд. грн.), який
фінансувався шляхом випуску ОВДП. Зацікавленість інвесторів щодо купівлі ОВДП, як найменш
ризиковий напрямок вкладення ресурсів, дозволила знизити на первинних аукціонах за
випуском ОВДП середнєзважену ставку залучення до 13,5%.
Огляд економічного розвитку України за березень 2010 р.
Агентство «Кредит-Рейтинг» працює на українському ринку з 2001 року і спеціалізується на визначенні кредитних рейтингів за національною шкалою. З початку своєї діяльності на українському ринку агентство «Кредит-Рейтинг» визначило 1081 кредитний рейтинг. Станом на 01.04.2010 р. рейтинг-лист агентства включає 646 кредитних рейтингів: 502 у корпоративному, 98 у фінансовому та 46 у муніципальному секторах. Протягом березня агентство визначило 4 кредитних рейтинги, поновило 210 кредитних рейтингів, призупинило 32 та відкликало 18 кредитних рейтингів.
Інформацію про всі кредитні рейтинги, визначені агентством за Національною рейтинговою шкалою, наведено в інформаційних системах REUTERS та BLOOMBERG.
Для одержання детальнішої інформації:
Департамент
інформації та комунікації, Марина Проценко, тел. (044) 490-25-50
MProtsenko@credit-rating.com.ua
Департамент рейтингових досліджень, Ольга Шубіна, тел.: (044) 490-25-50
OShubina@credit-rating.com.ua