Кредитний рейтинг випуску облігацій ТОВ «СОКОВИЙ ЗАВОД КОДИМСЬКИЙ» підтверджено на рівні uaА Кредитний рейтинг випуску облігацій ТзОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар» підтверджено на рівні uaВВВ+ Кредитний рейтинг Кропивницької міської територіальної громади підтверджено на рівні uaА Кредитний рейтинг АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК» підтверджено на рівні uaАА Кредитні рейтинги випусків облігацій ТОВ «УЛФ-ФІНАНС» підтверджено на рівні uaА+

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

26.05.2010

Зростання податкового навантаження в 2010 році сприятиме подальшій тінізації економіки

Рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» вважає, що поточні заходи щодо посилення податкового навантаження не зможуть повною мірою вирішити проблеми мобілізації ресурсів до бюджету в обсягах, необхідних для здійснення антикризової політики, й не вирішать проблему забезпечення збалансованості державних фінансів.

При формуванні Держбюджету за основу бралися досить песимістичні макроекономічні показники. А саме, приріст реального ВВП на рівні 3,7%; чистий обсяг прямих іноземних інвестицій трохи більше ніж у минулому році, зниження рівня безробіття на 0,7%. При цьому в Законі про Держбюджет на 2010 рік закладалося збільшення податкових надходжень на рівні, який не відповідає темпам відновлення економіки, а саме передбачається приріст податкових доходів на 36% або на 54млрд. грн. Крім того, Верховною Радою 20.05.2010р. був ухвалений законопроект №6337, що передбачає зміну норм оподаткування прибутку, обліку і адміністрування ПДВ, підвищення ставок акцизних зборів, що повинно сприяти збільшенню обсягів надходжень до Держбюджету. На думку директора Департаменту рейтингових досліджень Ольги Шубіної, - «збільшення податкового навантаження на тлі низьких темпів відновлення реального і фінансових секторів економіки стимулюватиме суб'єктів господарювання не до збільшення податкових відрахувань, а до пошуку нових шляхів ухилення від сплати податків і зборів. Крім того, це може призвести до скорочення обсягів діяльності низки суб'єктів господарювання, вимивання оборотного капіталу, а також до зростання роздрібних цін. Не дивлячись на вимогу до Кабінету Міністрів не допустити підвищення роздрібних цін на товари та послуги, не слід чекати практичного ефекту від такої вимоги».

Варто відзначити, що текст Законопроекту передбачає двояке трактування та неоднозначність вживання деяких норм, що в майбутньому може призвести до суперечок між суб'єктами господарювання і фіскальними органами. Досить важливим питанням у даному контексті стає забезпечення цілісності податкової системи, тобто проведення податкової реформи й прийняття Податкового кодексу, що в майбутньому дозволить підвищити ефективність фіскальної та бюджетної політики.

Агентство «Кредит-Рейтинг» працює на українському ринку з 2001 року і спеціалізується на визначенні кредитних рейтингів за національною шкалою. З початку своєї діяльності на українському ринку агентство «Кредит-Рейтинг» визначило 1083 кредитних рейтинги. Станом на 01.05.2010 р. рейтинг-лист агентства включає 638 кредитних рейтингів: 493 у корпоративному, 98 у фінансовому і 47 у муніципальному секторах.

Інформацію про всі кредитні рейтинги, визначені агентством за Національною рейтинговою шкалою, наведено в інформаційних системах REUTERS та BLOOMBERG.

Для одержання детальнішої інформації:
Департамент інформації та комунікації, Марина Проценко, тел. (044) 490-25-50
MProtsenko@credit-rating.com.ua
Департамент рейтингових досліджень, Ольга Шубіна, тел.: (044) 490-25-50
OShubina@credit-rating.com.ua

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук