Кредитний рейтинг Вінницької міської територіальної громади підтверджено на рівні uaАА- Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг АТ «ОТП Банк» підтверджено на рівні uaAАА Кредитний рейтинг АТ «УКРАЇНСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ» підтверджено на рівні uaА+ Кредитні рейтинги міста Миколаїв підтверджено на рівні uaBBB+ Кредитний рейтинг Кам’янської міської територіальної громади підтверджено на рівні uaА- Кредитний рейтинг облігацій ПП «СуПрім Спайсез» підтверджено на рівні uaА+ Кредитний рейтинг міста Запоріжжя підтверджено на рівні uaАА-

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

25.06.2010

Валютні кредити можуть стати доступніше

Агентство «Кредит-Рейтинг» вважає, що зміни у формуванні резервів за кредитними операціями банків в іноземній валюті значно пом'якшують вимоги й можуть привести до стимулювання кредитної активності банків з іноземним капіталом. Особливо враховуючи, що багато фінансових установ (в основному «дочки» іноземних банків) накопичили надлишкову ліквідність.

Законом від 20.05.2010р. №2275-VI встановлено значення коефіцієнту резервування у розмірі 3% за кредитними операціями банків в іноземній валюті позичальникам, які не мають джерел надходжень валютної виручки, за заборгованістю, що класифікується як «стандартна», «під контролем» і «субстандартна». Це значно нижче в порівнянні з нормою, що діє на сьогоднішній день у розмірі 50%, 100% і 100% відповідно (до 01.12.2008р. – 2%, 10%, 40%).

На думку старшого фінансового аналітика агентства «Кредит-Рейтинг» Андрія Мовчана, вказана законодавча ініціатива не призведе до масштабного зростання кредитних портфелів банків, активізація валютного кредитування носитиме швидше локальний характер. Фінансові установи на даний момент кредитують вибірково і з великою обережністю, надаючи позики лише клієнтам з хорошою кредитною історією. У свою чергу, багато позичальників вже більш серйозно відносяться до валютного ризику, ніж раніше.

З іншого боку, зниження норми резервування вивільнить значні обсяги коштів, які «заморожені» у резервах, що призведе до збільшення розміру оподатковуваного прибутку і, відповідно, до додаткових надходжень податку до бюджету. Проте, це також може призвести до зростання «негативно класифікованої» заборгованості.

Рейтингове агентство вважає, що зміни розрахунку резервів у поточній редакції можуть не набрати чинності, якщо НБУ стане ініціатором нового законопроекту, який змінить запропоновані норми і не допустить зайвого лібералізму, що підвищує потенційні валютні й кредитні ризики.

Агентство «Кредит-Рейтинг» працює на українському ринку з 2001 року і спеціалізується на визначенні кредитних рейтингів за національною шкалою. З початку своєї діяльності на українському ринку агентство «Кредит-Рейтинг» визначило 177 кредитних рейтингів у фінансовому секторі та 88 рейтингів надійності банківських депозитів. Станом на 01.06.2010 р. рейтинг-лист агентства включає 87 кредитних рейтингів у фінансовому секторі та 54 рейтинги надійності банківських вкладів (депозитів).

Інформацію про всі кредитні рейтинги, визначені агентством за Національною рейтинговою шкалою, наведено на інтернет-сайті http://www.credit-rating.ua/, а також в інформаційних системах REUTERS та BLOOMBERG.

Для одержання детальнішої інформації:
Департамент інформації та комунікації, Марина Проценко, тел. (044) 490-25-50
MProtsenko@credit-rating.com.ua
Департамент рейтингових досліджень, Ольга Шубіна, тел.: (044) 490-25-50
OShubina@credit-rating.com.ua

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук