Кредитний рейтинг АТ «ІНГ Банк Україна» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг ПрАТ СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ІНТЕР-ПОЛІС» підтверджено на рівні uaA Кредитні рейтинги АТ «ТАСКОМБАНК» підтверджено на рівні uaААA Кредитні рейтинги ТОВ «ГК «ЯРОВІТ» підтверджено на рівні uaBBB Кредитний рейтинг АТ «СГ «ТАС» (приватне) підтверджено на рівні uaAА Кредитний рейтинг АТ «Універсал Банк» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг АТ «БАНК «ГРАНТ» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «МІБ» підтверджено на рівні uaВВВ+ Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг Акціонерного банку «Південний» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «ПУМБ» підтверджено на рівні uaААА

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

16.08.2010

Банки намагаються вирішити свої проблеми без допомоги НБУ

Сьогодні агентство «Кредит-Рейтинг» опублікувало огляд діяльності банківської системи України за I півріччя 2010 р. В огляді дана оцінка стану банківського сектору країни, що включає його фінансові показники, стан операційного середовища та норм регулювання, основні загрози і перспективи розвитку.

Агентство відзначає зниження потреби банківського сектору в оперативній фінансовій підтримці з боку регулятора, зважаючи на відновлення ресурсної бази банків, а також послаблення тиску на фінансовий результат відрахувань до резервів за активними операціями. Не дивлячись на те, що за останній рік була вирішена істотна частина фінансових проблем банківського сектору (включаючи рекапіталізацію проблемних банків, реструктуризацію зовнішніх позик), операційні ризики для банківської системи залишаються істотними. На діяльність банківських установ, як і раніше, впливає відсутність стабільного відновлення реального сектору економіки, збереження низької якості робочих активів, нормативно-правове поле, яке постійно змінюється, і недостатня захищеність банків як кредиторів.

У той же час, накопичивши достатню ліквідність, банки неохоче перерозподіляли кошти в кредитний портфель, сконцентрувавши зусилля в першому півріччі на роботі з менш ризиковими борговими інструментами (державними цінними паперами і сертифікатами НБУ).

На думку провідного фінансового аналітика рейтингового агентства «Кредит-Рейтинг» Віктора Шуліка, в умовах збереження існуючих тенденцій банківська система може протягом декількох років вийти на докризові показники розвитку. У той же час, не дивлячись на заходи щодо стабілізації фінансового сектору, поступове відновлення низки галузей економіки, а також зниження вартості ресурсів (у тому числі на зовнішніх ринках), масштаб накопичених проблем в банківській системі залишається значним, що підсилює чутливість банків до системних і індивідуальних ризиків. Основні зусилля банків будуть направлені на поліпшення якості й нарощування обсягу прибуткових активів, що дозволить нівелювати вплив збитків минулих років і підвищити віддачу на капітал.

Агентство передбачає, що впродовж найближчого часу розвиток банківської системи України визначатиметься змінами в законодавчому регулюванні та здатністю банківського сектору адаптуватися до пруденціальних вимог, що постійно змінюються, динамікою ресурсної бази і загальним станом економіки. Також істотний вплив на діяльність банківської системи надаватиме валютно-курсова і грошово-кредитна політика в країні.

Огляд банківської системи України за I півріччя 2010 року

Інформацію про всі кредитні рейтинги, визначені агентством за Національною рейтинговою шкалою, наведено в інформаційних системах REUTERS і BLOOMBERG.

Для одержання детальнішої інформації:
Департамент інформації та комунікації, Марина Проценко, тел. (044) 490-25-50
MProtsenko@credit-rating.com.ua
Профільний аналітичний відділ, Андрій Коноплястий, тел.: (044) 490-25-50
AKonoplyastiy@credit-rating.com.ua

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук