Кредитний рейтинг випуску облігацій ТОВ «СОКОВИЙ ЗАВОД КОДИМСЬКИЙ» підтверджено на рівні uaА Кредитний рейтинг випуску облігацій ТзОВ «Ринок сільськогосподарської продукції «Шувар» підтверджено на рівні uaВВВ+ Кредитний рейтинг Кропивницької міської територіальної громади підтверджено на рівні uaА Кредитний рейтинг АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК» підтверджено на рівні uaАА Кредитні рейтинги випусків облігацій ТОВ «УЛФ-ФІНАНС» підтверджено на рівні uaА+

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

16.05.2011

Економічний розвиток України в I кварталі 2011 року

Сьогодні агентство «Кредит-Рейтинг» опублікувало огляд, в якому представлена ​​оцінка поточного стану та перспективи розвитку реального, фінансового секторів економіки, зовнішнього сектору, бюджетної сфери та державної боргової політики в I кварталі 2011 року.

У березні 2011 року відбулося деяке уповільнення темпів зростання базових галузей економіки. Індекс виробництва базових галузей у березні поточного року склав 108,5% до відповідного періоду минулого року (у лютому - 110,5%). Незважаючи на це уповільнення, за підсумками І кварталу індекс базових галузей склав 109,3%, що, враховуючи досить високу порівняльну базу відповідного періоду минулого року, є високим показником. Березень 2011 р. охарактеризувався зменшенням обсягів виробництва в основних експортних галузях промисловості, що обумовлювалося охолодженням зовнішнього попиту, зважаючи на збереження політичної нестабільності в деяких країнах-торговельних партнерах України. При цьому березневе збільшення експортних поставок було забезпечено, головним чином, виконанням замовлень попередніх періодів.

За результатами І кварталу 2011 року приріст обсягу роздрібного товарообігу склав 12,3% (у порівнянні з І кв. 2010 року), що було забезпечено не стільки активізацією внутрішнього споживання, скільки зростанням цін на соціально значимі групи товарів. Крім того, позитивна динаміка була обумовлена ​​невисокою порівняльною базою 2010 року.

Поліпшення показників будівельної галузі в першу чергу пов'язано з витратами уряду, що веде активну підготовку до Євро-2012. Так, збільшення обсягів будівельних робіт зафіксовано на підприємствах, що зводять мости, естакади, тунелі та об'єкти метрополітену (в 3,7 рази), а також дороги, аеродроми та спортивні споруди (в 1,6 рази). У цілому, в структурі будівельних робіт близько 83% припадає на роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння.

Основні ризики, властиві системі державних фінансів в 2010 році, в цілому зберігалися і в І кварталі поточного року. Необхідність державного фінансування дефіциту НАК «Нафтогаз Україна» та дефіциту Пенсійного фонду, а також відшкодування ПДВ українським експортерам продовжувала тиснути на видаткову частину Державного бюджету. При цьому вступ в силу (з 1 квітня поточного року) норм, що стосуються скорочення ставок по окремим бюджетоутворюючим податкам, несе ризики уповільнення динаміки наповнення доходної частини держбюджету. Це, а також подальше збільшення державного боргового навантаження може негативно позначитися на збалансованості бюджетних показників у разі погіршення внутрішньої та зовнішньої ліквідності.

За підсумками І кв. 2011 року платіжний баланс був зведений з профіцитом в обсязі 1,1 млрд. дол. США. При цьому, зважаючи на формування негативного сальдо фінансового та капітального рахунку, зведений платіжний баланс України за підсумками березня мав від'ємне сальдо (0,5 млрд. дол. США). На думку рейтингового агентства, ситуація у зовнішньому секторі України в наступні місяці поточного року буде визначатися збільшенням дефіциту торгового балансу. Можливе погіршення фінансового рахунку може статися через збереження політичної напруженості в ряді країн Північної Африки, а також наслідків природних катаклізмів у Японії.

Огляд економічного розвитку України в I кварталі 2011

Довідка: Агентство «Кредит-Рейтинг» працює на українському ринку з 2001 року і спеціалізується на визначенні кредитних рейтингів за національною шкалою. З початку своєї діяльності на українському ринку рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» визначило 1136 кредитних рейтингів. У січні-березні агентством визначено 8 рейтингів, оновлено 146 рейтингів, припинено 23 і відкликано 55 рейтингів. Станом на 10.05.2011 р. рейтинг-лист агентства включає 566 кредитних рейтингів: 406 - у корпоративному, 109 - у фінансовому та 51 - у муніципальному секторах.

Інформацію про всі рейтинги, визначені агентством, наведено в інформаційних системах REUTERS і BLOOMBERG.

Для отримання більш докладної інформації:
Марина Проценко тел. (044) 490-25-50,
MProtsenko@credit-rating.com.ua,
Олена Самойлова, тел. (044) 490-25-50,
ESamoylova@credit-rating.com.ua



 

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук