Кредитний рейтинг АТ «ІНГ Банк Україна» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг ПрАТ СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ІНТЕР-ПОЛІС» підтверджено на рівні uaA Кредитні рейтинги АТ «ТАСКОМБАНК» підтверджено на рівні uaААA Кредитні рейтинги ТОВ «ГК «ЯРОВІТ» підтверджено на рівні uaBBB Кредитний рейтинг АТ «СГ «ТАС» (приватне) підтверджено на рівні uaAА Кредитний рейтинг АТ «Універсал Банк» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг АТ «БАНК «ГРАНТ» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «МІБ» підтверджено на рівні uaВВВ+ Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг Акціонерного банку «Південний» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «ПУМБ» підтверджено на рівні uaААА

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

05.06.2012

Невтішний прогноз. Українську економіку чекає погіршення темпів зростання

У аналітичному огляді «Економічний розвиток України в травні», підготовленому рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг», проаналізовано основні події та тенденції останнього місяця весни, що дозволяють зробити невтішні прогнози щодо подальшого розвитку економіки країни.

Зростання ВВП України в першому кварталі 2012 року за попередніми даними Держкомстату склало всього 1,8% р/р проти 5,4% р/р зафіксованих за аналогічний період минулого року. Головна причина такого уповільнення - слабка динаміка зростання в основних експортно-утворюючих галузях економіки. Ситуація могла б бути і гіршою, але на допомогу прийшов основний драйвер вітчизняної економіки останнього часу - приватне споживання (у квітні реальний роздрібний товарообіг виріс на 14.9% р/р), а також рекордно низька інфляція і двозначне зростання номінальних заробітних плат.

Промислове виробництво в квітні призупинило падіння, продемонструвавши нульове зростання рік до року проти -1.1% р/р в березні, проте подібна ситуація носить, скоріше, тимчасовий характер. Аналітики агентства очікують збереження слабкої динаміки промисловості як мінімум до кінця першого півріччя поточного року.

У той же час, рекордно низька інфляція, безумовно, є позитивним фактором на тлі загальної економічної слабкості і буде продовжувати підтримувати зростання реальних доходів населення і внутрішнє споживання на тлі уповільнення зростання номінальних заробітних плат, який ми очікуємо в другому півріччі поточного року.

Травень став місяцем відновлення турбулентності на міжбанківському валютному ринку, котирування пари гривня / долар опустилися з 8.03/8.04 на початку місяця до 8.08/8.10 у кінці травня під впливом цілого комплексу внутрішніх і зовнішніх факторів. Однак, на нашу думку, «валютний неспокій» травня носить тимчасовий характер, і ситуація навколо гривні стабілізується вже в червні.

Економіка України в цифрах і фактах (травень 2012 року):

  • Зростання ВВП України в 1К2012 року за попередніми даними Держкомстату виявився втричі меншим зафіксованого в першому кварталі минулого року.
  • За перші чотири місяці року зростання промисловості уповільнилося до 0,7% проти 9,1% за аналогічний період минулого року.
  • Виробництво та розподіл електроенергії, газу та води впало на 3.7% вперше за останні кілька місяців.
  • У травні світові ціни на сталь продовжили зниження, всупереч історично більш високому зовнішньому попиту у весняно-літні місяці, що позначиться на показниках виробництва українського металургійного сектора вже в травні - червні.
  • Обсяги будівельних робіт за чотири місяці 2012 року скоротилися на 3%.
  • Згідно з даними Держкомстату, в квітні в Україні інфляції не було (0% м/м), а річний індекс споживчих цін становив лише 0.6% р/р - новий багаторічний мінімум.
  • Золотовалютні резерви НБУ на кінець квітня склали 31,7 млрд. дол. США.
  • 29 травня Міністерство фінансів здійснило розміщення валютних ОВДП на суму 537,0 млн. дол. США - рекордний обсяг за всю історію існування ОВДП з валютною прив'язкою, що, на нашу думку, є реалізацією схеми реструктуризації боргу ВТБ.
  • Місія МВФ завершила роботу в Україні, обмежившись рекомендаціями щодо необхідності подальших реформ в Україні.
  • У червні Мінфін має погасити близько 3.0 млрд. грн. внутрішнього боргу

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь, будь ласка:
Департамент інформації та комунікації, Марина Проценко, тел.
(044) 490-25-50
MProtsenko@credit-rating.com.ua

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук