Кредитний рейтинг Вінницької міської територіальної громади підтверджено на рівні uaАА- Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг АТ «ОТП Банк» підтверджено на рівні uaAАА Кредитний рейтинг АТ «УКРАЇНСЬКИЙ БАНК РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ» підтверджено на рівні uaА+ Кредитні рейтинги міста Миколаїв підтверджено на рівні uaBBB+ Кредитний рейтинг Кам’янської міської територіальної громади підтверджено на рівні uaА- Кредитний рейтинг облігацій ПП «СуПрім Спайсез» підтверджено на рівні uaА+ Кредитний рейтинг міста Запоріжжя підтверджено на рівні uaАА-

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

03.07.2012

Внутрішнє споживання буде основним драйвером зростання економіки України до кінця року

У щомісячному аналітичному огляді "Економічний розвиток України в червні", представленому аналітиками агентства "Кредит-рейтинг" окреслені і проаналізовані основні факти, події і тенденції економіки нашої країни у першому місяці літа, що минув під акомпанемент Євро - 2012.

Згідно з уточненими даними Держкомстату, в першому кварталі 2012 року зростання ВВП склало 2.0% р/р, на 0.2 п.п. вище за попередні оцінки, озвучені в травні. Як ми і передбачали, внутрішній попит виступив основним драйвером економічного зростання. Зростання споживання домогосподарств склало 9.8% р/р - найвищий показник зростання серед компонентів валового внутрішнього продукту. Незважаючи на досить високі показники зростання внутрішнього споживання, темпи зростання першого кварталу поточного року виявилися значно нижчими за аналогічний період минулого року, що є наслідком загального економічного уповільнення. У той же час, заплановане державним бюджетом двозначне зростання мінімальних заробітних плат і істотне збільшення соціальних виплат у поєднанні з низькою інфляцією, безумовно, підтримуватимуть внутрішнє споживання на порівняно високому рівні упродовж усього 2012 року, залишаючи внутрішній попит основним джерелом економічного зростання цього року. Це підтверджують і цифри: якщо в 2011 році споживання домогосподарств складало 65% номінального ВВП, то в першому кварталі цього року його частка виросла до 71%. У теж час, частка валового накопичення (інвестиції в основний капітал, запаси і ін.) скоротилася до 12% з 16% в 2011 році.

Роздрібний товарообіг в травні, як і в попередні місяці, продовжував демонструвати найвищі показники зростання серед основних секторів економіки, збільшившись на 15,9% р/р.. Як і раніше, зростання номінальних доходів населення (+17.2% в травні) і відсутність зростання споживчих цін були основними чинниками сильного споживання домогосподарств в травні. Ми передбачаємо збереження високих темпів зростання роздрібу упродовж усього 2012 року, хоча не виключаємо деякого уповільнення в другому півріччі 2012 року.

У червні, скоріш за все, спостерігатиметься позитивна динаміка ключових галузей української економіки у зв'язку з ефектом від проведення Євро - 2012. В другому півріччі, ситуація багато в чому залежатиме від стану зовнішніх ринків. У разі, якщо такого очікуваного "прориву" так і не станеться, українська промисловість, швидше за все, балансуватиме на поточних рівнях і, на нашу думку, річне зростання виробництва не перевищить 2-3% р/р.

Економіка України в червні - цифри, факти, прогнози:

  • Держкомстат поліпшив показники зростання ВВП в першому кварталі 2012 року з 1.8% до 2.0%. Внутрішнє споживання - основний драйвер зростання.
  • Промислове виробництво в травні збільшилося на 1.0% р/р, краще за очікування ринку. Роздрібний товарообіг продовжує зростати.
  • В той же час металургія (доля близько 22% в українській промисловості) продовжує стагнацію сьомий місяць поспіль, посиливши падіння в травні до 1.1% р/р. Машинобудування, другий ключовий сектор, також погіршив свої показники в травні, збільшившись усього на 0.5% р/р, проти 6.5% р/р в квітні.
  • У травні зафіксована дефляція, вперше з 2003 року. Основна причина - зниження цін на продукти харчування. В цілому, дефляція для травня є нехарактерним явищем і історично спостерігається в липні - серпні в результаті масової появи продуктів нового урожаю. Враховуючи поточні тенденції, можна прогнозувати, що дефляційні процеси в економіці збережуться як мінімум до вересня.
  • У червні попит на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку продовжив перевищувати пропозицію. З 30 червня збільшується норма резервів, які банки зобов'язані мати на кореспондентських рахунках в НБУ на початок кожного операційного дня, з 40.0% до 50.0%. Ця зміна приведе до посилення дефіциту гривни і її дорожчання і може сприяти зростанню ставок по гривневих депозитах банків.
  • У травні золотовалютні резерви Національного банку скоротилися на 2,9% м/м або 901 млн. дол. США, і на кінець травня склали 30.8 млрд. дол. США. У червні продовжилося подальше скорочення золотовалютних резервів.
  • Україна повністю розрахувалася по своїх зобов'язаннях в червні. Пік по зовнішніх виплатах пройдено.
  • Первинний ринок держборгу б'є рекорди по обсягах залучень в червні. Основний попит - валютні ОВДП. У червні первинні розміщення державного боргу виявилися рекордними за своїми обсягами, з початку року - 13.6 млрд. грн. або 22% річного плану по внутрішніх запозиченнях на 2012 рік.

Для отримання детальнішої інформації звертайтеся, будь ласка:
Департамент інформації і комунікацій, Марина Проценко, тел. (044) 490-25-50
MProtsenko@credit-rating.com.ua

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук