Кредитний рейтинг АТ «ІНГ Банк Україна» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг ПрАТ СТРАХОВА КОМПАНІЯ «ІНТЕР-ПОЛІС» підтверджено на рівні uaA Кредитні рейтинги АТ «ТАСКОМБАНК» підтверджено на рівні uaААA Кредитні рейтинги ТОВ «ГК «ЯРОВІТ» підтверджено на рівні uaBBB Кредитний рейтинг АТ «СГ «ТАС» (приватне) підтверджено на рівні uaAА Кредитний рейтинг АТ «Універсал Банк» підтверджено на рівні uaAAА Кредитний рейтинг АТ «БАНК «ГРАНТ» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «МІБ» підтверджено на рівні uaВВВ+ Рейтинги надійності банківських депозитів оновлено Кредитний рейтинг Акціонерного банку «Південний» підтверджено на рівні uaАА Кредитний рейтинг АТ «ПУМБ» підтверджено на рівні uaААА

Головна »  Аналітика »  Експертна думка

Експертна думка

07.07.2014

Банківська система отримає додатковий захист

Верховна Рада в другому читанні підтримала законопроект № 4938 "Про внесення змін до деяких законів України щодо упередження (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи". Його впровадження має притягнути додаткові ресурси у банківську систему, забезпечивши їй більшу стійкість.

Рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» досить позитивно оцінює можливість розміщувати власні боргові інструменти Фонду гарантування вкладів на фондовому ринку, оскільки це забезпечить додатковий ресурс для здійснення виплат по депозитах населення як у банках, в які вже введена тимчасова адміністрація, так і в потенційно неплатоспроможних банках. Найімовірніше, основний попит на ці папери спочатку формуватимуть держбанки, а також НБУ. На нашу думку, можливість розміщення фондом облігацій є вимушеним і виправданим заходом у зв'язку із зростаючою потребою в ресурсах.

Коментуючи розширення переліку критеріїв для віднесення банків до категорії проблемних або неплатоспроможних, старший фінансовий аналітик агентства «Кредит-Рейтинг» Юрій Харечко відзначив, що контроль за об'ємом негативно класифікованих активів об'єктивніше було б проводити в порівнянні не із загальною сумою активів банку, а з власним капіталом і сформованими резервами під активні операції.

В цілому, впровадження законопроекту і, відповідно, підвищення мінімального статутного капіталу банків окрім залучення додаткових ресурсів у банківську систему стимулюватиме процеси продажу і злиття банків. В першу чергу це стосується банків 4 групи, далеко не усі власники яких мають в розпорядженні фінансові ресурси, необхідні для виконання нових вимог НБУ.

Ознайомитися із законопроектом Ви можете за цим посиланням.

Ольга Шубіна
Заместитель Генерального директора

МОНІТОР

2011 #3(41) Кредит-Рейтингу 10 років

Архів

Пошук рейтинга

Form

розширений пошук